Menu

19/4/2023

Herní výsledky za období 10.4. – 16.4.

Během tohoto víkendu bojovaly naše Nejmladší minižákyně o 3. místo a Starší žákyně o 1. místo v tabulce. Naše nejmladší v souboji s dravější Ostravou bohužel neuspěly, ale i tak obsadily krásné 4. místo. Holkám z kategorie U15 ale patří velká pochvala a gratulace za úspěšně odehraný víkend a k prvnímu místu v žákovské lize skupiny C.

11.4.2023 – 19:30
Ženy: Severomoravská liga žen – Základní část (7.kolo)
BK START Ostrava : BK Frýdek-Místek 65:64 (19:20, 36:36, 59:43)

15.4.2023 – 9:00 a 10:30
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor nejmladších minižákyň U11 – o 3.-4.místo (1.kolo)
SBŠ Ostrava Poruba : BK Frýdek-Místek 37:18 (6:4, 15:12, 23:16) a 65:37 (28:4, 34:20, 56:21)

16.4.2023 – 9:00 a 10:30
BK Frýdek-Místek : SBŠ Ostrava Poruba 16:53 (6:12, 6:35, 12:47) a 14:51 (8:27, 13:29, 14:47)

Tento týden jsme odehráli poslední 4 soutěžní utkání této sezóny. S týmem SBŠ Ostrava Poruba jsme bojovali o 3.-4.místo v celkové tabulce. První dvě utkání jsme odehráli v sobotu v Ostravě a druhé dvě v neděli doma.
V prvním sobotním zápase jsme nastoupili do zápasu s velkou bojovností. Holky se praly o každý míč a se soupeřem držely krok po dobu prvního poločasu. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, chvíli jsme vedli my a chvíli soupeř. V poločase svítilo na tabuli skóre 12:15 pro soupeře. Ve 3. čtvrtině nám bohužel začal soupeř bodově odskakovat, což bylo zapříčiněno naší pomalou obranou a nepozorností. Zápas skončil vítězně pro Ostravu s výsledkem 18:37. Ze začátku druhého zápasu na nás soupeř nastoupil s tvrdou obranou a rychlými protiútoky, se kterými jsme si nevěděli rady. Ostrava nám nedala moc šancí se prosadit a 1. čtvrtina skončila 28:4. Během druhé čtvrtiny jsme se probudili a snažili se stáhnout naši bodovou ztrátu, což se nám také povedlo a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 6:16. Během zápasu jsme udělali spoustu zbytečných chyb a zápas skončil vítězně opět pro Ostravu.
V neděli to vypadalo, že na hřišti jsou úplně jiné hráčky než předchozí den. Naše holky dělaly zbytečné chyby a neplnily to, co se jim řeklo. Naprosto nestíhaly v obraně, měly spoustu ztrát, u míče byly vždy až druhé a nechodily na doskoky. Chvílemi to vypadalo, že se nám snad ani nechce bojovat, ale bez toho to nepůjde.
I když zápasy vypadaly tak jak vypadaly, je nutno všechny holky pochválit a zdůraznit, že jsme se umístili na krásnem 4.místě.

15.4.2023 – 15:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga (13.kolo)
KP Brno : BK Frýdek-Místek 37:69 (9:13, 15:31, 32:46)

16.4.2023 – 10:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga (14.kolo)
SK Renocar Podolí : BK Frýdek-Místek 56:77 (15:25, 26:41, 44:58)

Družstvo kategorie U15 loupilo v Brně !!!
Děvčata v sobotu zajížděla do Brna bojovat o první místo v tabulce. V okleštěné sestavě (nemoci, zranění, výmluvy) jsme při rozcvičovaní pozorovali našeho soupeře, který byl v plné sestavě. Věděli jsme, že tento souboj bude těžký, ale my jsme jim měli co vracet. Chtěli jsme jim oplatit porážku z naší domácí palubovky. (51:54)
Vstup do zápasu nám vyšel skvěle. Dařil se nám jeden rychlý protiútok za druhým, dobrou obranou jsme předčili soupeře a v 8 minutě svítilo na tabuli skóre 4:13 v náš prospěch. Po chvíli se soupeř trochu oklepal, přidal pár bodů a zmenšil tak rozdíl ve skóre na pouhé 4 body 9:13. Druhá čtvrtina byla naše. Prvních 5 minut skórovala pouze naše děvčata a podařilo se jim dát 11 bodů v řadě. Poločas skončil 15:31 pro nás. Třetí čtvrtina byla u nás opět slabší. Soupeř se stále snažil stáhnout náš náskok a tuto čtvrtinu vyhrál v poměru 17:15. Ve čtvrté čtvrtině jsme se režie ujali opět my a diktovali jsme tempo hry. Čtvrtá perioda skončila 5:23. Do hry se dostaly také naše mladší budoucí naděje, které se soupeře vůbec nezalekly.
Jedna věc byla ale tragická, a to (ne)úspěšnost našich trestných hodů!!! – 18/2 …. Bez komentáře.
Za svitu slunečního paprsku jsme se v ranních hodinách rozcvičovali a připravovali na další utkání. Děvčatům se znova povedl krásný vstup do zápasu. Vedli jsme 2:10 a soupeř si musel vzít timeout, aby dokázal zastavit naši hru a prosadit se. Naše hráčky dokázaly tuto čtvrtinu uhrát bez jediné ztráty! Stav po první čtvrtině 15:25 pro nás. Druhá i třetí čtvrtina probíhala ve stejném duchu. Děvčata plnila věci, na kterých jsme se domluvili a do čtvrté čtvrtiny jsme šli za stavu 44:58. V poslední periodě jsme dokázali navýšit skóre až na rozdíl 24 bodů. Ke konci zápasu jsme už díky menší koncentraci ztratili nějaké ty míče, ale naši výhru to neohrozilo.
Musím děvčata pochválit za oba dva dny. Hrála krásný a rychlý basketbal, chodila na doskoky a v nedělním utkání navýšila úspěšnost trestných hodů, které byly 19/14.
Všem děvčatům děkuji za úspěšný víkend a gratuluji k prvnímu místu v žákovské lize skupiny C.