Menu

1/3/2023

Výsledky soutěžních utkání 20.2. – 26.2.

Osmý týden roku 2023 máme za sebou a odehráli jsme ho úspěšně bez jediné prohry. Mladší žákyně vyhrály dvakrát nad Rožnovem, Mladší minižákyně si s přehledem poradily s Ostravou a taktéž Kadetky se Zlínem.

25.2.2023 – 9:00 a 10:30
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (10.kolo)
SBŠ Ostrava U11 : BK Frýdek-Místek 14:77 (2:21, 6:41, 12:59) a 19:82 (2:30, 10:48, 12:68)

Dnes jsme se střetli s týmem SBŠ Ostrava U11. Proti mladším hráčkám se nám dařilo pravidelně úspěšně zakončovat a rozdíl v obou zápasech byl vyšší v náš prospěch. Bohužel jsme se ale někdy nedokázali vyvarovat až školáckým chybám v obraně. S tímto mají velký problém hlavně Markéta Orságová a Laura Mátyási. Navíc výkon Laury zůstal dnes v obou utkáních za očekáváním. Celý tým zaslouží pochvalu za nasazení, snahu a gratulaci za obě vítězství. Děkujeme spoustě rodičů, kteří nás přijeli podpořit, bylo to skvělé na hřišti i v hledišti.

25.2.2023 – 14:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (1.kolo)
BK Frýdek-Místek : TJ Rožnov pod Radhoštěm 49:46 (18:10, 29:23, 39:28)

V sobotu nás čekal domácí zápas s Rožnovem. Během prvního poločasu si naše děvčata dokázala vybudovat až 15 bodový náskok, který ale svou lehkovážností a asi i naivitou dokázala promrhat. Ke konci zápasu jsme se díky tomu báli o výsledek, ale nakonec jsme utrpěli vítězství o 3 body.

25.2.2023 – 15:00
Kadetky U17: Nadregionální liga – Skupina D (9.kolo)
STRABAG Zlín U19 : BK Frýdek-Místek 46:87 (13:25, 26:46, 36:60)

V sobotu jsme v úzké sestavě (opět zranění a oslavy) zajížděli do města Tomáše Bati. Děvčata do tohoto zápasu nastoupila koncentrovaná. Nerozhodilo je ani to, že domácí tým je v plném počtu. Vstup nám vyšel skvěle, měli jsme doskoky a rychlé protiútoky, které jsme jednoduše zakončovali. Po první čtvrtině jsme vedli 13:25. Ve druhé čtvrtině jsme pokračovali v dobré obraně, z čehož jsme měli opět rychlé protiútoky, které byly bohužel někdy špatně vyhodnoceny, ale takovými chybami a zápasy se hráčky nejlépe učí! Děvčata využívala možnosti na nájezdy do koše a chodila si hezky pro fauly. Na čáře trestných hodů jsme stáli celkem 13krát. Poločas pro nás vypadal dobře a na tabuli svítilo skóre 26:46. Naše slabší chvilka nastala opět ve třetí čtvrtině, kdy jsme nechali soupeře, aby nás trošku bodově dotáhnul. Několikrát nedoskočený míč a nedaný koš nás bude v těžších zápasech bolet o hodně víc. Poslední čtvrtinu jsme ovládli v poměru 10:27. Děvčata předvedla pěkný basket. Doskok, jedna přihrávka, druhá přihrávka a koš! Zápas jsme dotáhli do vítězného konce s konečným výsledkem 46:87. Musíme si ale dávat pozor na zbytečně ztracené míče a špatné přihrávky, které poté soupeř využívá proti nám. 20 ztracených míčů je hodně. Chtěl bych poděkovat všem holkám, které jely do Zlína a poděkovat za jejich bojovnost až do posledních sekund.

26.2.2023 – 10:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (8.kolo)
TJ Rožnov pod Radhoštěm : BK Frýdek-Místek 38:64 (8:16, 23:27, 29:46)

V neděli jsme za soupeřem z Rožnova zajížděli my. Děvčata se poučila ze sobotního zápasu a nedopustila takové drama jako v sobotu! Zápas pro nás skončil vítězně za stavu 38:64. Za vyzdvihnutí stojí víkendový výkon Aničky Recmanové, která svou bojovností dokázala získat spoustu důležitých míčů!