Menu

31/1/2023

Výsledky soutěžních utkání 23.1. – 29.1.

Tento týden si zahrály naše Ženy, kterým se bohužel moc nedařilo, Starší minižákyně se zúčastnily kvalifikace o NF, Nejmladší minižákyně nestačily na SBŠ Ostravu, Starší žákyně porazily Havířov i Bruntál a Juniorky si z výjezdu přivezly dvě důležitá vítězství.

24.1.2023 – 20:15
Ženy: Severomoravská liga žen – Základní část (8.kolo)
SK UP Olomouc : BK Frýdek-Místek 88:68 (20:15, 44:29, 62:49)

25.1.2023 – 16:30
Starší Žákyně U15: žákovská liga (1.kolo)
BK Havířov : BK Frýdek-Místek 56:75 (13:17, 26:42, 37:59)

28.1.2023 – 9:00
Starší minižákyně U13: Kvalifikace o postup na NF starších minižákyň U13 – Základní část (1.kolo)
BK Frýdek-Místek : SBŠ Ostrava 6:102 (2:25, 2:46, 5:78)

28.1.2023 – 13:00
BK Frýdek-Místek : Basket Ostrava 15:64 (6:12, 11:25, 43:11)

Proti týmům z Ostravy jsme od začátků obou zápasů tahali za kratší konce. Náš tým, až na tři výjimky, tvoří hráčky kategorie U 12. Tento mini turnaj jsme pro naše hráčky uspořádali pro nasbírání cenných zkušeností. Příští sezónu je totiž čeká právě kategorie U 13 a holky si mohly jasně nastavit zrcadlo toho, co všechno se ještě musí naučit. Hlavně si musí uvědomit, že bez usilovného tréninku to nepůjde. Ale na druhou stranu to není nic, co by holky nezvládly. Toto basketbalové dopoledne bylo dobrou školou pro naše hráčky.

28.1.2023 – 19:00
Juniorky U19: Liga – play-out B (1.kolo)
BK Studánka Pardubice : BK Frýdek-Místek 61:62 (20:31, 31:30, 44:48)
O víkendu jsme měli nejdelší výjezd v nadstavbě.
V sobotu jsme opět v okleštěné sestavě (4× zranění) rozehrávali zápas v Pardubicích.
První dvě čtvrtiny se skóre přelévalo o bod pro nás nebo pro soupeře. Skóre v poločase 31:30 pro Pardubice.
Ve třetí čtvrtině jsme soupeři maličko utekli, a to o 4 body. Ve čtvrté čtvrtině nás hned ze startu soupeř dotáhl, a dokonce odskočil o 3 body blíž k vítězství. Naše holky ale nic nevzdaly a opět dotáhly. Takhle se hrála celá čtvrtina až do posledních sekund, kdy jsme prohrávali o bod. V poslední vteřině vyšla střela za tři body na Lucku, která vítězný koš proměnila! Sice měla mírný přešlap, ale i tak to byla vítězná střela za dva body. Pardubice – F-M 61:62.

29.1.2023 – 10:00
Juniorky U19: Liga – play-out B (2.kolo)
BK Brandýs nad Labem : BK Frýdek-Místek 43:61 (9:21, 21:35, 29:48)

Při nočním přesunu panovala dobrá nálada po vítězném zápase v Pardubicích. Spali jsme přímo v sportcentru, kde sídlí BK Brandýs nad Labem.
Vstup do zápasu nám vyšel bodově výborně. Žádné velké chyby jsme v útoku nedělali, a tak jsme první čtvrtinu vyhráli 9:21. Bohužel jsme od startu měli problémy s fauly. Měli jsme spoustu zbytečných faulů na polovině hřiště anebo dokonce na útočné straně. Kvůli těmto faulům jsme měli menší rotaci hráček a Brandýs se tak snažil stahovat náš náskok. Měli jsme díry v obraně uprostřed hřiště, jako kdyby pro nás neexistovala slabá a silná strana. Poločas skončil pro nás 21:35. Svůj náskok jsme si v druhé polovině zápasu pohlídali. Zlepšili jsme obranu, začali hezky najíždět do koše a bez zranění jsme zápas vyhráli.
Z Čech si tedy vezeme dvě důležitá vítězství.
Holky si zaslouží pochvalu za bojovnost do posledních vteřin, i když jich bylo málo.
Chyb tam ale nebylo málo a my se máme pořád co učit.

29.1.2023 – 9:00 a 10:30
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor nejmladších minižákyň U11 – Základní část – Skupina B (7.kolo)
SBŠ Ostrava MOaP/Slezská : BK Frýdek-Místek 70:13 (22:3, 44:5, 52:7) a 80:8 (28:0, 46:2, 58:2)
V neděli naše nejmladší děvčata odehrála dvojzápas v Ostravě. Soupeř měl od začátku jasně na vrch, byl rychlejší a proměňoval většinu svých šancí. Přestože na nás soupeř tvrdě pracoval, naše děvčata se vůbec nezalekla. Všem holkám tedy uděluji pochvalu za bojovnost a velké zlepšení při doskoku.

29.1.2023 – 9:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga (5.kolo)
SK Bruntál : BK Frýdek-Místek 46:57 (17:16, 27:32, 39:39)