Menu

31/1/2023

Výsledky soutěžních utkání 16.1. – 22.1.

Ve 3. týdnu se utkali naši Muži s družstvem z Hlučína a zvítězili, Mladší minižákyně se zúčastnily kvalifikace o NF v Opavě a v Mohelnici hrály s bilancí jedné výhry a jedné prohry, Kadetky si lehce poradily s Valašským Meziříčím a Mladší žákyně porazily START Ostravu, ale proti SBŠ Ostravě jim výhra utekla o jeden bod.

17.1.2023 – 18:30
Muži: Severomoravská liga mužů – 2.třída – Základní část (10.kolo)
BO TJ Hlučín : BK Frýdek-Místek 71:74 (17:20, 34:34, 51:48)

21.1.2023 – 9:20
Mladší minižákyně U12: Kvalifikace o postup na NF mladších minižákyň U12 – Základní část (6.kolo)
Basket Opava 2010 : BK Frýdek-Místek 36:40 (10:7, 18:20, 20:26)

Do zápasu jsme vstoupili vlažně a díky tomu si soupeř vybudoval mírný náskok, který si udržoval až do začátku poslední čtvrtiny. Náš vstup do poslední čtvrtiny se nám povedl a rozhodl o osudu celého utkání. Podařilo se nám smazat bodové manko a jít poprvé do vedení, které jsme již po zbytek utkání nepustili a utkání vyhráli. Rozhodující byl výkon v obraně, kdy jsme soupeři povolili koš až v páté minutě.

21.1.2023 – 9:00
Kadetky U17: Nadregionální liga – Skupina D (7.kolo)
BK Frýdek-Místek : Basket Valmez 87:63 (25:13, 47:36, 71:47)
V sobotu jsme u nás přivítali soupeře z Valašského Meziříčí. Zápas byl od počátku v naší režii a taky dopadl podle očekávání. Díky tomuto si mohly zahrát a nabrat zkušenosti i mladší holky, které normálně za tuto kategorii nehrají.

21.1.2023 – 13:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (4.kolo)
BK Frýdek-Místek : SBŠ Ostrava 54:55 (11:15, 20:28, 38:42)
V sobotu k nám přijely holky z SBŠ Ostravy. Naše děvčata předvedla podprůměrný výkon, udělala spoustu zbytečných chyb a ztrát, které se nám začaly nebezpečně hromadit. Obrovským problémem byl také a opět doskok. Prohra o jeden bod bolí, a tak na konci zápasu nechyběly ani slzičky. Některé hráčky bohužel nedostaly šanci si zahrát, což by pro ně mělo být motivací k tomu, aby na sobě více makaly.

22.1.2023 – 9:00 a 10:30
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (8.kolo)
BK Mohelnice : BK Frýdek-Místek 77:30 (17:1, 37:12, 61:18) a 44:49 (15:6, 29:21, 39:31)

Mezi prvním a druhým utkáním byl obrovský rozdíl ve výkonnosti našeho týmu. V prvním utkání jsme prohráli o 47 bodů. Za vysokou prohrou stojí především ustrašenost ze soupeřova týmu, z čehož plynula i nízká bojovnost. První koš ze hry náš tým dokázal proměnit až ve druhé čtvrtině. Do té doby pouze jeden trestný hod a o obrovském čísle nevynucených chyb a následně ztracených míčích ani nemluvě. Do druhého utkání jsme vstoupili s tím, že pokud chceme náš výkon zlepšit, tak budeme muset nejen rány přijímat, ale i rozdávat. Bojovat o každý míč a hrát konečně i srdcem. Naše holky šly opravdu do sebe a jejich výkon se vyrovnal výkonu týmu z Mohelnice. A světe div se, nakonec jsme v utkání dokázali zvítězit. Děvčatům patří obrovská pochvala za druhý zápas.

22.1.2023 – 14:30
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (5.kolo)
BK Frýdek-Místek : BK START Ostrava 57:45 (18:10, 31:29, 48:31)
V neděli jsme hráli proti BK START Ostravě. Jestli byl náš výkon v sobotu podprůměrný, tak v neděli to byla katastrofa. Se soupeřem, kterého jsme už 2× porazili o 30 bodů jsme se přetahovali. Kvůli naší nebojovnosti a nulové agresivitě skončil první poločas 31:29 pro nás. Ke změně došlo až ve třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 17:2. Nakonec si zahrály také hráčky, které v sobotu nenastoupily a utrpěli jsme výhru 57:45.