Menu

14/1/2023

Výsledky soutěžních utkání 2.1. – 8.1.

První utkání v novém roce odehrálo naše družstvo Mužů, kterému se nepodařilo porazit tým z Havířova. Den poté zajížděly naše Mladší žákyně do Žďáru nad Sázavou a ani těm se bohužel nepodařilo přivézt si výhru. Mladší minižákyně třikrát porazily celek z Havířova a nejmladší minižákyně si nevěděly rady se Zlínem.

6.1.2023 – 20:00
Muži: Severomoravská liga mužů – 2.třída – Základní část (9.kolo)
Restart Havířov : BK Frýdek-Místek 88:52 (25:8, 48:16, 69:36)

7.1.2023 – 16:00
Mladší žákyně U14: Žákovská liga (2.kolo)
BK VLČICE Žďár : BK Frýdek-Místek 58:38 (8:23, 25:28, 53:30)

V sobotu jsme zajížděli k utkání až do dalekého Žďáru nad Sázavou. Děvčata nastoupila s elánem a touhou vyhrát. První čtvrtina skončila 23:8 pro nás. Druhá čtvrtina už tak dobře nevypadala (17:5 pro soupeře) a byla pro nás takovým varováním toho, co přijde. V poločase jsme vedli o pouhé 3 body: 25:28.
Třetí čtvrtina byla katastrofa. Bohužel se nám zranila kapitánka a na náš tým to dolehlo. Hráčky se sesypaly a přestaly úplně hrát. Za vyzdvihnutí stojí výkon Andulky Recmanové, která svou bojovností a dravostí získala mnoho míčů. Konečný výsledek zápasu 58:38 je pro mne obrovským zklamáním.

7.1.2023 – 10:00
Mladší minižákyně U12: Kvalifikace o postup na NF mladších minižákyň U12 – Základní část (5.kolo)
BK Havířov : BK Frýdek-Místek 31:55 (8:18, 18:27, 22:45)

8.1.2023 – 9:00 a 11:00
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (7.kolo)
BK Havířov : BK Frýdek-Místek 27:40 (12:8, 18:24, 22:36) a 37:45 (8:11, 18:21, 24:33)

3× s Havířovem – 3× vítězně, i když…

O víkendu jsme absolvovali tři utkání s týmem BK Havířov. Jedno utkání v rámci kvalifikace o NF a dvě utkání v rámci oblastního přeboru.
Našemu týmu se podařilo ve všech třech utkáních zvítězit. Za to holkám patří pochvala a gratulace. Ovšem zdviženým prstem by všem našim hráčkám měl být fakt, že výkon našeho týmu měl klesající tendenci. Výsledky utkání, jak jdou v čase mají menší a menší rozdíl ne ve výsledcích, ale v předvedené hře. S každým utkáním náš výkon šel dolů a produkovali jsme více a více technických chyb. Obzvláště jsme porušovali pravidla o krocích, a tudíž docházelo ke ztrátám míče.
Na druhou stranu se náš tým dokázal vždy vypořádat s herní krizí v utkáních a opět se ve skóre posunout před soupeře z Havířova. Za to holky zaslouží velký kredit.
Nedostatky zmíněné výše odstraníme, ale je potřeba si uvědomit, že bez tréninku to nepůjde!
Chci poděkovat všem hráčkám za předvedený výkon ve všech třech utkáních a zároveň chci poděkovat i rodičům, kteří zavítali s naším týmem do Havířova.

8.1.2023 – 14:30 a 16:15
Nejmladší minižákyně U11: Oblastní přebor nejmladších minižákyň U11 – Základní část – Skupina B (5.kolo)
STRABAG Zlín : BK Frýdek-Místek 40:14 (18:2, 24:6, 32:8) a 51:17 (25:0, 25:4, 43:8)

V neděli jsme s holkami hráli první novoroční zápas ve Zlíně. Do Zlína jsme jeli s pouhými 10 hráčkami, z čehož některé z nich byly krátce po nemoci. I přes nepříznivé skóre a nemalé množství chyb, kterým se musíme v budoucnu vyvarovat si všechny holky zaslouží velkou pochvalu za svou bojovnost, kterou předváděly po celou dobu obou dvou utkání. Holky sice dělaly během zápasů chyby, za které nás soupeř trestal, ale také šel vidět posun a některé věci se holkám vážně povedly.