Menu

15/12/2022

Výsledky soutěžních utkání 5.12. – 11.12.

Ze 49.týdne máme pouze jednu výhru, a to od našich Juniorek, které si poradily s Rožnovem. Mladší minižákyně podlehly tlaku od Olomouce a Starší žákyně nestačily na tým z Havířova a z Ostravy.

9.12.2022 – 18:00
Starší Žákyně U15: žákovská liga – Skupina E (14.kolo)
BK Frýdek-Místek : BK Havířov 38:53 (7:12, 18:22, 29:35)

10.12.2022 – 14:45
Starší Žákyně U15: žákovská liga – Skupina E (7.kolo)
SBŠ Ostrava : BK Frýdek-Místek 59:44 (10:11, 22:30, 40:36)

10.12.2022 – 15:45 a 17:00
Mladší minižákyně U12: Oblastní přebor – Základní část (4.kolo)
OSK Olomouc : BK Frýdek-Místek 52:42 (6:14, 27:21, 44:29) a 55:51 (8:14, 20:19, 40:36)

Náš tým decimují nemoci, proto jsme byli nuceni vyrazit do Olomouce v oslabené sestavě, a to pouze s devíti hráčkami. Obě utkání měly vyrovnaný průběh a pokaždé se rozhodovalo až v koncovkách. Našim hráčkám se nedá upřít snaha a bojovnost, ale bohužel se nám ani jedno utkání nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Za bojovnost zaslouží velkou pochvalu hlavně Markéta a Mája. Jestli nás něco naopak limituje tak to je malá koncentrace některých našich hráček na výkon v utkáních. V obou dvou zápasech jsme si dali jeden vlastní koš, a to jsem za celou dobu coachování ještě nezažil. Olomoucký tým nás velice dobře prověřil. Věřím, že obě utkání se musela líbit všem divákům. Děkujeme všem rodičům za pomoc s dopravou na utkání a podporu v hledišti.

11.12.2022 – 14:00
Juniorky U19: Liga – Skupina C (12.kolo)
TJ Rožnov pod Radhoštěm : BK Frýdek-Místek 41:68 (9:19, 16:42, 29:60)

Při nedělní bílé nadílce jsme zajížděli k poslednímu zápasu tohoto roku, a to do Rožnova pod Radhoštěm. Vstup do zápasu nám vyšel podle představ. Holky bez míče si vytvářely volné pozice na střelbu, která nám vycházela a po obranných doskocích úspěšně zakládaly rychlé protiútoky. První čtvrtinu jsme vyhráli 9:19. Druhá čtvrtina byla z naší strany ještě lepší. Tlak v obraně byl větší a my z toho více a více těžili. První poločas se nám hodně vydařil a do třetí čtvrtiny jsme nastupovali za stavu 16:42. Během druhého poločasu to vypadalo, jako kdyby do zápasu nastoupilo jiné družstvo. Hráčky začaly hrát ospale a s menší koncentrací, což bylo způsobeno nemalým rozdílem ve skóre. Zhoršily se nám doskoky pod oběma koši a co druhý útok jsme ztratili míč kvůli špatné přihrávce. I přes tyto chyby jsme dotáhli tuto čtvrtinu do vítězného konce. V poslední čtvrtině to bylo od nás pouze odchozené. Hráčky neukázaly žádnou bojovnost a ani nasazení. V útoku všechna děvčata stála a čekala, až co vykouzlí hráčka s míčem. Konečné skóre: 41:68.
Basket se hraje s nasazením až do posledního hvizdu! Opět jsme měli hodně ztrát – 25, a to je na jeden zápas příliš! Rodičům děkujeme za podporu.