Menu

11/10/2022

Výsledky soutěžních utkání od 3.10. - 9.10.

V 39. týdnu se z další výhry radovaly naše Ženy, Juniorky si lehce poradily se Zlínem, Mladší žákyně nestačily na Havířov a Mladší minižákyně si zkously jednu prohru a vybojovaly 2 výhry.

6. 10. 2022 – 20:15
SH SPŠ Frýdek Místek
Ženy: Severomoravská liga žen – Základní část (3.kolo)

BK Frýdek-Místek – Basket Ostrava B 70:31 (16:4, 40:10, 53:19)

Ve čtvrtek ženy odehrály domácí utkání, během kterého už od počátku bylo jasné, kdo udává tempo. Již v prvních minutách si naše hráčky vytvořily bodový náskok, jejž postupně navyšovaly. Míč si podávaly rychle z ruky, na což obrana Ostravy nebyla schopná reagovat. Naše hráčky tak měly střelecké šance, které se jim dařilo proměnit.

Ženám se dařilo také v obraně. Nenechaly soupeřky vydechnout, šlapaly na nich a donutily Ostravanky chybovat. Tyto chyby hráčky Frýdku-Místku potrestaly snadnými koši z rychlých protiútoků.

V druhé půli zápasu soupeřky změnily obranu na zónovou. Po prvotní nejistotě se ani toto neukázalo jako překážka, která by měla rozhodnout o konečném vítězi.

Všechny naše hráčky bojovaly o každý míč, nepolevily, i když už měli výhru v kapse. Za bojovnost a týmovou hru si zaslouží pochvalu.

Drobným nedostatkem je ale neschopnost či nechuť doskakovat míče v obraně i v útoku. Proti silnějšímu soupeři by se to mohlo vymstít.

8. 10. 2022 – 10:00
Mladší Žákyně U14: žákovská liga – Skupina F (5.kolo)

BK Frýdek-Místek – BK Havířov 56:85 (9:35, 22:58, 36:75)

Janošcová 31 TH 7/1; Ševčíková 6; Rufferová 8 TH 8/0; Szmeková 5 TH 4/3; Schenková 2

Další nevydařené utkání odehrály hráčky U14 s týmem Havířova. Soupeř nás rozdrtil v první čtvrtině utkání a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Hráčky našeho týmu zaostávají za svými soupeři hlavně v rychlosti. Na našich hráčkách je patrná značná nevyrovnanost, což ostatní týmy plně využívají. Věřím, že dosavadní výsledky neodradí tým od poctivé práce v tréninku, kde se soustředíme na odstranění chyb, které děláme v zápasech. Z těchto chyb se musíme poučit a v příštích zápasech se jich musíme vyvarovat. Cesta k vítězstvím vede přes poctivost a píli v tréninku. Jiná cesta nevede.

1. ZŠ Frýdek-Místek
Mladší Minižákyně U12: Kvalifikace o postup na NF mladších minižákyň U12 – Základní část (1.kolo)

BK Frýdek-Místek – Basket Opava 2010 28:44 (9:16, 14:24, 17:32)

8. 10. 2022 – 12:30
Kadetky U17: nadregionální soutěž – Skupina D (2.kolo)

BK Frýdek-Místek U19 – STRABAG Zlín U19 112:35 (29:8, 57:20, 86:29)

V sobotu jsme opět na domácí palubovce vítali soupeře, tentokrát to byl Strabag Zlín.
Děvčata na Zlín vlétla a od první minuty určovala, kdo bude řídit tempo zápasu. První čtvrtinu jsme začali dobře, po prvních minutách jsme už vedli 14:4 a pomaličku jsme náš náskok navyšovali. První čtvrtina skončila 29:8 pro Frýdek. Takovýmto tempem probíhal v podstatě celý zápas. V útoku jsme nepřecházeli volné pozice na střelbu, správně jsme si nabíhali a nahrávali, takže míč létal tak, jak měl. Chválím holky za doskoky pod oběma koši a rychlé protiútoky.

9. 10. 2022 – 09:00

Mladší Minižákyně U12: Oblastní přebor mladších minižákyň U12 – Základní část (3.kolo)

BK Frýdek-Místek – SBŠ Ostrava Poruba 52:18 (16:7, 30:9, 40:18)

9. 10. 2022 – 10:30

BK Frýdek-Místek – SBŠ Ostrava Poruba 60:14 (20:8, 24:10, 44:14)

Proti Týmu z SBŠ Poruba jsme dominovali od začátku až do konce utkání. Naše výšková převaha byla na hřišti hodně znát. Také je ale potřeba si uvědomit, že většina hráček Poruby byla mladší. Příjemným zjištěním však pro trenéry bylo, že hráčky, které vzešly z přípravek se daří dobře zapracovávat do týmu. Zlepšují se a mají obrovskou chuť do tréninku. To platí ovšem pro všechny hráčky naší kategorie U12.