Menu

1/6/2022

U10 na turnaji v Olomouci

Během víkendu 27.5.-29.5. se zúčastnily naše nejmladší holky basketbalového turnaje Plyšákov v Olomouci. Celkem jsme odehrály 5 zápasů a umístily se na 7. místě z celkem 10 zúčastněných družstev. Odjely jsme celkem v 10 hračkách, přičemž pro některé z nich to byla první zápasová zkušenost, se kterou se holky skvěle popraly.

V pátek jsme z nádraží vyrazily rovnou do tělocvičny a odehrály dva zápasy, jeden proti Mohelnici a druhý proti Tygrům Praha. S Mohelnicí se holky přetahovaly o každý bod a až do čtvrté čtvrtiny to byl vyrovnaný zápas. V poslední části zápasu se nám však podařilo dát pouze jeden bod, zatímco Mohelnice jich dala 18, což rozhodlo o konečném a pro nás nepříznivém výsledku zápasu. (14:29)

V druhém zápase jsme bohužel na Prahu také nestačily. Naše hráčky bojovaly a nedaly soupeřkám nic jen tak, ale to bohužel nestačilo. Během zápasu jsme udělaly spoustu chyb a hlavně jsme se nestíhaly po ztraceném míči vracet do obrany. (12:40)

Následující den nás čekala opět dvě utkání. První dopolední bylo proti Pardubicím. Ze začátku zápasu to moc nevypadalo, ale během chvilky se naše holky rozkoukaly a ukázaly, co umí, a že chtějí vyhrát. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastupovaly za vyrovnaného stavu 12:12. Během poslední čtvrtiny však holky zabojovaly, soupeřkám skoro nic nedovolily a zápas dotáhly k vítězství. (20:14)

Druhý zápas jsme hrály proti Basket Slovanka. Tento soupeř byl nad naše síly a z počátku to vypadalo, že se našim holkám snad nechce ani hrát. Soupeřky na nás nastoupily s agresivní obranou a s rychlými návraty do útoků, což nám dělalo velké problémy. Během zápasu se nasazení a výkon našich holek sice zlepšil, ale i tak byl soupeř se svou hrou oproti nám někde jinde a my jsme udělaly spoustu zbytečných chyb. (8:65)

V neděli ráno jsme odehrály náš poslední zápas proti Wizards Praha. Toto utkání bylo už od začátku v naší režii. Holky předváděly krásné akce v útoku a v obraně soupeřkám nedaly příliš šancí na koš. (34:3)

Na trénincích máme ještě na čem pracovat, ale za svůj předvedený výkon ve všech pěti zápasech si všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu. Holky se povzbuzovaly, bojovaly za každého skóre a nikdy nesvěsily hlavu a nevzdaly to.